Яңалыклар

июль, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Дәүләт Советы депутатлары Транспорт өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең ТР буенча дәүләт автоюл күзәтчелеге идарәсе мәгълүматын тыңладылар, аны идарә башлыгы - ТР буенча дәүләт автодорнадзорының баш дәүләт инспекторы Борис Смирнов тәкъдим итте.

Бүген депутатлар Татарстан Республикасы законнары торышы турында фикер алыштылар, аны ТР Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Юрий Камалтынов тәкъдим итте. ТАССРның 100 еллыгына багышланган доклад республикада закон чыгару эшчәнлегенең төп этаплары турында белешмәләр бирә.

Бүген Дәүләт Советы утырышында Социаль сәясәт комитеты тәкъдиме буенча социаль партнерлык һәм адреслы социаль ярдәм турындагы гамәлдәге законнарга үзгәрешләр кертүне күздә тоткан закон проектлары каралды һәм кабул ителде.

Дәүләт Советы утырышында депутатлар «Мәгариф турында» Татарстан Республикасы Законының 14 һәм 25 статьяларына үзгәрешләр кертү хакында»гы закон проектын карады, ул федераль законнарга туры китерүгә юнәлдерелгән.

Бүген Дәүләт Советы утырышында депутатлар республика икътисадының кайбер тармак предприятиеләренә салым ташламаларын саклауны һәм озайтуны күздә тоткан ике закон проектын карады. Закон проектлары беренче һәм өченче укылышта кабул ителде.

Бүген парламент утырышында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасын раслау турындагы мәсьәлә каралды.

Бүген Дәүләт Советының унберенче утырышында депутатлар җәмәгать судьяларын сайлау мәсьәләсен карадылар.

Бүген сәгать унда  алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унберенче утырышы ачылды. Утырышны Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин алып бара. Утырышта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, ТР Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, ТР  Премьер-министры Алексей Песошин һәм башка рәсми затлар катнаша.

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт Советында «Бердәм Россия» фракциясенең җыелышы булды, анда «Безнең ишегалды» республика программасын гамәлгә ашыру барышы, 2020 елның беренче яртыеллыгында фракциянең эш нәтиҗәләре, шулай ук берничә оештыру мәсьәләләре каралды. Утырышны фракция җитәкчесе, парламент рәисе урынбасары Юрий Камалтынов үткәрде.