Яңалыклар

апрель, 2024 ел
якшәмбе

Бүген казанлылар яңа ачылган хоспис территориясендә 300дән артык куак һәм 200 җиләк-җимеш агачы утырттылар.

март, 2024 ел
якшәмбе

Дәүләт Советы Рәисе урынбасары, «Бердәм Россия» фракциясе җитәкчесе Юрий Камалтынов Россия Федерациясе Президентын сайлауда катнашты. Бүген ул Казанның Карл Маркс урамындагы 42 нче сайлау участогында тавыш бирде.

сентябрь, 2022 ел
дүшәмбе

Дәүләт Советы депутатлары узган атнада округларда актив эшләделәр. Парламентарийлар «Өлкән буын» партия проекты кысаларында гражданнарны кабул иттеләр, шулай ук республиканың кайбер мәгариф учреждениеләрендә булдылар.

сентябрь, 2022 ел
җомга

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Бу атнада парламентарийлар “Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит” республика хәйрия акциясенә кушылды, үз сайлау округларында Белем көне уңаеннан мәктәп линейкаларында катнаштылар, татарстанлыларны Республика көне белән котладылар, шулай ук гражданнарны кабул иттеләр.