Яңалыклар

март, 2024 ел
сишәмбе

Хәзерге вакытта махсус хәрби операциядә катнашучы Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты, «Эспаньола» ирекле батальонның техника буенча командир урынбасары Марат Галиев Батырлык ордены белән бүләкләнде.

апрель, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Коронавирус пандемиясе округларда депутатлар эшенә үз төзәтмәләрен кертте. Бүген республика дәүләт хакимияте органнарының, шул исәптән парламентарийларның барлык көчләре вәзгыятьне тотрыкландыруга, инфекциянең социаль-икътисадый хәлгә йогынтысын минимальләштерүгә юнәлдерелгән. Депутатлар шулай ук медицина оешмаларына һәм аз керемле гражданнарга, шул исәптән хәйрия оешмаларына да ярдәм күрсәтә.

декабрь, 2019 ел
сишәмбе

Дәүләт Советы депутатлары үз округларында актив эшлиләр, сайлаучылар белән очрашалар, гражданнарны кабул итәләр, төрле чараларда катнашалар, социаль объектларда булалар. Дәүләт Советының рәсми сайтында яңа рубрика булдырып, без анда фотографияләр һәм "бер юллык" язмалар куеп барачакбыз. Тулырак мәгълүматны «фоторепортаж» тәрәзәсенә чиртеп алырга мөмкин.