Яңалыклар

июль, 2023 ел
сишәмбе

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Узган атнада парламентарийлар гражданнарны кабул иттеләр, республика мәктәпләрен тәмамлаучыларга аттестатлар тапшырдылар, татарстанлыларны милли бәйрәмнәр белән котладылар.

сентябрь, 2022 ел
җомга

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Бу атнада парламентарийлар “Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит” республика хәйрия акциясенә кушылды, үз сайлау округларында Белем көне уңаеннан мәктәп линейкаларында катнаштылар, татарстанлыларны Республика көне белән котладылар, шулай ук гражданнарны кабул иттеләр.

декабрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советында муниципаль районнар җитәкчеләренең яңа сайланган урынбасарлары өчен семинар булды. Республика парламентының җирле үзидарә органнары белән җирле проблемаларны чишү юнәлешендә хезмәттәшлеге турында Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина, Дәүләт корылышы һәм җирле үзидарә комитеты рәисе Альберт Хәбибуллин һәм Торак сәясәте һәм инфраструктур үсеш комитеты рәисе Александр Тыгин сөйләделәр.