Яңалыклар

июль, 2024 ел
чәршәмбе

Бүген Дәүләт Советында Бюджет, салымнар һәм финанслар комитеты утырышында депутатлар республиканың салым законнарына үзгәрешләр кертү турындагы мәсьәләләрне, ТР Үзәк сайлау комиссиясенең РФ Президентын сайлауга чыгымнар сметасын үтәү турындагы финанс хисабын карадылар, шулай ук берничә федераль закон проектын хупладылар.

июнь, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советы утырышында депутатларга 2023 елда республика Хисап палатасы эшчәнлеге турында мәгълүмат бирелде. Доклад белән ТР Хисап палатасы рәисе урынбасары Альберт Вәлиев чыгыш ясады.

март, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советында Бюджет, салымнар һәм финанслар комитеты утырышы узды, анда депутатлар "2020-2022 елларда яшьләрне патриотик тәрбияләү" программасына һәм кадет мәктәп-интернатлары эшчәнлегенә бүлеп бирелгән бюджет акчаларын куллануны тикшерү нәтиҗәләре буенча Хисап палатасы мәгълүматын тыңладылар. Моннан тыш, парламентарийлар төбәк салымнары буенча бурычларны түләтүгә өметсез дип тануның өстәмә нигезләрен билгеләү һәм республика Бюджет кодексына үзгәрешләр кертү турында закон проектларын тикшерделәр. Утырыш эшендә Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов катнашты.

ноябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Бюджет, салымнар һәм финанслар комитеты утырышында 2024 елга һәм 2025-2026 еллар чорына республика бюджеты һәм ОМС территориаль фонды бюджеты турында закон проектлары каралды. Депутатлар шулай ук "2025 елга кадәр сәламәтлек саклауны үстерү" дәүләт программасын гамәлгә ашыру барышы турында фикер алыштылар. Комитет утырышында Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов катнашты.

октябрь, 2023 ел
сишәмбе

Бүген Дәүләт Советында Бюджет, салымнар һәм финанслар комитеты утырышы узды, анда парламентарийлар 2024 елга, 2025 һәм 2026 еллар план чорына Татарстан Республикасы бюджеты турында закон проектын хупладылар. Закон проекты беренче укылышта карау өчен тәкъдим ителә.

сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген Дәүләт Советында Бюджет, салымнар һәм финанслар комитеты утырышы узды, анда парламентарийлар 2023 елның беренче яртыеллыгында республика бюджеты һәм Татарстан Республикасы Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды бюджеты үтәлеше нәтиҗәләре турында фикер алыштылар. Моннан тыш, депутатлар республика Бюджет кодексына һәм транспорт салымы турындагы республика законына үзгәрешләр кертү турындагы закон проектларын карадылар, шулай ук Комитетның быелның IV кварталына эш планын расладылар. Утырышта Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов катнашты.

сентябрь, 2022 ел
сишәмбе

Бүген ТР Дәүләт Советында Бюджет, салымнар һәм финанслар комитеты утырышы узды, анда парламентарийлар 2022 елның беренче яртыеллыгында республика бюджеты һәм ТР Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды бюджеты үтәлеше турында сөйләштеләр. Моннан тыш, депутатлар республика Бюджет кодексына һәм ташламалы салым ставкалары күләмен җайга салучы кайбер законнарга үзгәрешләр кертү турындагы закон проектларын карадылар, шулай ук комитетның агымдагы елның IV кварталына эш планын расладылар. Утырышта ТР Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов катнашты.

ноябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Республикасы бюджеты керемнәренең фаразланган гомуми күләмен 270 миллиард сумга кадәр арттырырга тәкъдим иттеләр. ТР Дәүләт Советының Бюджет, салымнар һәм финанслар комитеты утырышында шул хакта сүз барды.