Дәүләт Советы депутатлары "Язылу бүләк ит" хәйрия акциясенә кушылды

2024 елның 6 июне, пәнҗешәмбе, 12:12

Бүген Дәүләт Советында парламентның илле дүртенче утырышы кысаларында "Язылу бүләк ит" хәйрия акциясе оештырылды.  Депутатлар 2024 елның икенче яртыеллыгына республиканың социаль учреждениеләре өчен газета һәм журналларга язылдылар.

Республика парламентында республика газеталарына һәм журналларына язылу даими оештырыла. Депутатлар ярдәме белән республика һәм район басма басмаларын, шул исәптән милли телләрдә дә, ветераннар, балалар йортларында тәрбияләнүчеләр, шулай ук өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортларда яшәүче өлкән яшьтәге кешеләр ала.

Язылу кампаниясе барышында парламентарийлар «Татмедиа» Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы тәкъдим иткән «Шәһри Казан», «Казанские ведомости» газеталарына, «Сөембикә», «Идел», «Ялкын», «Салават күпере», «Татарстан», «Казан» журналларына язылу рәсмиләштерде. Басмалар арасында шулай ук «Республика Татарстан» һәм «Ватаным Татарстан» газеталары да бар иде, аларның оештыручылары – ТР Дәүләт Советы һәм ТР Министрлар Кабинеты.

Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Баулы интернат-йортында яшәүчеләр өчен республика басмаларына, аерым алганда «Республика Татарстан» һәм «Ватаным Татарстан» газеталарына язылу рәсмиләштерде. Баулы интернат-йортының хезмәт коллективы үтенече буенча Фәрит Мөхәммәтшин шулай ук хатын-кызлар өчен «Сөембикә» журналына да язылды.