Яңалыклар

Датасы буенча тикшерү
октябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Алтынчы чакырылыш Дәүләт Советының дүртенче утырышында «Хөкүмәт сәгате» кысаларында Татарстан Республикасында җитештерү һәм куллану калдыклары белән эш итүнең яңа системасына күчү проблемалары турында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты мәгълүматы тыңланды.

Тэги: Алтынчы чакырылыш Дәүләт Советының дүртенче утырышы

Бүген Татарстан Республикасы Конституция суды  һәм  җәмәгать судьялары турында законнарга үзгәрешләр кертү хакында закон проекты  беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде. Документ җәмәгать судьяларына йөкләнешнең тигезлеген тәэмин итү мөмкинлеген дә бирә.

Тэги: Алтынчы чакырылыш Дәүләт Советының дүртенче утырышы

Алтынчы чакырылыш Дәүләт Советының дүртенче утырышына кертелгән беренче мәсьәләне карап, депутатлар җәмәгать судьялары вазыйфаларына Татарстан Югары Суды тәкъдим иткән кандидатураларны хупладылар. Законлылык  һәм хокук тәртибе комитеты утырышы карарын  аның рәисе Шакир Яһудин ирештерде.

Тэги: Алтынчы чакырылыш Дәүләт Советының дүртенче утырышы

Бүген сәгать унда алтынчы чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының дүртенче утырышы ачылды. Аның эшендә Татарстан Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, Премьер-министр Алексей Песошин һәм башка рәсми затлар катнаша. Утырыш парламент башлыгы Фәрит Мөхәммәтшин рәислегендә уза.