Яңалыклар

май, 2024 ел
дүшәмбе

Татарстанда Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгына багышланган «Минем герой – минем гаиләм» патриотик акциясе уза. Акция кысаларында республика халкы сугыш елларының үз гаиләләренең геройлары турындагы тарихлары белән уртаклаша. Татарстанлыларның истәлекләре республика, район һәм шәһәр массакүләм мәгълүмат чараларында, социаль медиада бастырыла. Акция популяр «Үлемсез полк»ка өстәмә булып тора. Акциядә Дәүләт Советы депутатлары да катнашты.

май, 2024 ел
шимбә

Бүген Дәүләт Советы депутатлары һәм парламент аппараты хезмәткәрләре Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгына багышланган «Хәтер бакчасы» Бөтенроссия акциясендә катнаштылар. Казанда Нокса елгасы  янындагы урман паркы территориясендә өч йөзгә якын агач утыртылды.

апрель, 2024 ел
якшәмбе

Бүген казанлылар яңа ачылган хоспис территориясендә 300дән артык куак һәм 200 җиләк-җимеш агачы утырттылар.

апрель, 2024 ел
шимбә

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Бу атнада парламентарийлар гражданнарны кабул иттеләр, "Җиңү диктанты"н яздылар, шәһәр өмәләрендә катнаштылар, шулай ук Казанның Ашыгыч медицина ярдәме станциясе коллективын станция оешуга 110 ел тулу белән котладылар.

март, 2024 ел
җомга

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Бу атнада парламентарийлар гражданнарны кабул иттеләр, хезмәт коллективлары, мәгариф учреждениеләре студентлары белән очраштылар.

сентябрь, 2022 ел
җомга

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Бу атнада парламентарийлар “Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит” республика хәйрия акциясенә кушылды, үз сайлау округларында Белем көне уңаеннан мәктәп линейкаларында катнаштылар, татарстанлыларны Республика көне белән котладылар, шулай ук гражданнарны кабул иттеләр.