Законлылык һәм хокук тәртибе комитеты каршындагы Эксперт советы утырышы булды

2022 елның 12 сентябре, дүшәмбе, 15:34

12 сентябрьдә Законлылык һәм хокук тәртибе комитеты каршындагы Эксперт советы утырышы булды, анда профильле комитетка кергән мәсьәләләр һәм закон проектлары каралды. Утырыш эшендә Законлылык һәм хокук тәртибе комитеты рәисе урынбасары Александр Чубаров катнашты.

Экспертлар советы рәисе Валентин Паймухин, утырышның көн тәртибен тәкъдим итеп, парламентның көзге сессиясе чорында профильле комитет өчен актуаль булып агымдагы елга ТР Дәүләт Советында закон проектлары эшенең якынча планын гамәлгә ашыру кала, дип билгеләп үтте. Комитетның якындагы утырышында шулай ук балигъ булмаганнар арасында җинаятьчелекне профилактикалау эшенең торышы һәм аны оештыру турындагы контроль мәсьәлә дә каралачак.

Экспертлар советы әгъзалары кайбер закон проектларының аерым аспектлары турында фикер алыштылар. Аерым алганда, совет балигъ булмаганнарга аерым товарлар сатуны чикләү өлешендә Татарстан Республикасының аерым закон актларына үзгәрешләр кертүне күздә тоткан республика закон проектын хуплады.

Көн тәртибендәге барлык мәсьәләләр буенча Эксперт советы бәяләмәсе кабул ителде.