Фәрит Мөхәммәтшин гражданнарны кабул итте

2022 елның 5 декабре, дүшәмбе, 13:19

Бүген ТР Дәүләт Советы Рәисе, «Бердәм Россия» партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Секретаре Фәрит Мөхәммәтшин партия Рәисе Дмитрий Медведевның төбәк иҗтимагый кабул итү бүлмәсендә гражданнарны кабул итте.

«Суровка» территориаль иҗтимагый җирле үзидарә рәисе Резеда Шмелева Дәүләт Советы Рәисенә урамнарны яктыртуны оештыруда ярдәм итүне сорап мөрәҗәгать итте. Суровка авылы халкы торак пунктка кергәндә электр линиясе үткәрү һәм фонарьлар урнаштыру тәкъдиме белән берничә тапкыр төрле инстанцияләргә мөрәҗәгать иткән. Резеда Шмелева сүзләренә караганда, авыл үсә, автотранспорт хәрәкәте арта, өстәвенә, якында гына җәмәгать транспорты тукталышы да бар. Фәрит Мөхәммәтшин бу мәсьәләне контрольгә алды һәм аның Тукай районы администрациясе белән берлектә хәл ителәчәген билгеләп үтте.

Олы Кукмара авылында яшәүче Фәридә Әхтәмова барлык авыл халкы исеменнән "Бердәм Россия" партиясенең кабул итү бүлмәсенә мөрәҗәгать итте. Озак вакытлар Зур Кукмарада Елга арты урамын ремонтлау мәсьәләсе хәл ителми.

Фәрит Мөхәммәтшин муниципалитет белән элемтәгә керде. Олы Кукмара авыл җирлеге башлыгы Рифат Хәнәфиев мәгълүматларына караганда, бу мәсьәләне 2023 елда гражданнарның үзара салым акчалары хисабына хәл итү планлаштырыла.

Татарстанның атказанган укытучысы Рәмзия Әхмәтова Актаныш районының Уразай авылы халкын эчәргә яраклы су белән тәэмин итү һәм торак пунктка алып баручы асфальт юлны ремонтлау мәсьәләләрен күтәрде. Ике сорау да эшкә алынды.

Үзләре укый торган учреждениегә чакырып, Фәрит Мөхәммәтшинга Казан автотранспорт техникумының тарих һәм хокук укытучысы Виктория Кәримова һәм ссуза студентлары Ләлә Сушкова һәм Булат Гобәйдуллин мөрәҗәгать иттеләр. Фәрит Мөхәммәтшин тәкъдимне кабул итте. Очрашуда шулай ук республикада авторетрохәрәкәт үсеше мәсьәләләре дә күтәрелде. Фәрит Мөхәммәтшин «ГАЗ-21» авторетроклубы эшчәнлеге турында сөйләде һәм студентларны клубның фестиваль чараларына чакырды.