Яңалыклар

март, 2024 ел
җомга

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Бу атнада парламентарийлар гражданнарны кабул иттеләр, хезмәт коллективлары, мәгариф учреждениеләре студентлары белән очраштылар.

март, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Бу атнада парламентарийлар республика ветераннарын һәм хатын-кызларын якынлашып килүче Халыкара хатын-кызлар көне белән котладылар, татар авыллары эшкуарларының бөтенроссия җыены һәм хатын-кызларның хезмәткә хокукларына һәм гарантияләренә багышланган профсоюз форумы эшендә катнаштылар.

чәршәмбе

Бүген ТР Дәүләт Советында КФУ каршындагы Дәүләт һәм муниципаль идарә югары мәктәбе тыңлаучылары өчен «Яңа эшли башлаган хезмәткәрләр мәктәбе» квалификация күтәрү программасы кысаларында семинар булды. ТР Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина яшьләргә хакимиятнең закон чыгару тармагы эшчәнлегенең үзенчәлекләре турында сөйләде.

дүшәмбе

Дәүләт Советы депутатлары узган атнада округларда актив эшләделәр. Парламентарийлар «Өлкән буын» партия проекты кысаларында гражданнарны кабул иттеләр, шулай ук республиканың кайбер мәгариф учреждениеләрендә булдылар.

җомга

Дәүләт Советы депутатларының округларда эше дәвам итә. Бу атнада парламентарийлар “Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит” республика хәйрия акциясенә кушылды, үз сайлау округларында Белем көне уңаеннан мәктәп линейкаларында катнаштылар, татарстанлыларны Республика көне белән котладылар, шулай ук гражданнарны кабул иттеләр.

май, 2022 ел
сишәмбе

Бүген ТР Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина Түбән Новгородка эш визиты белән килде, анда Идел буе парламентлары аппаратлары җитәкчеләре Идел буе федераль округы субъектлары дәүләт хакимиятенең закон чыгару органнары ассоциациясенең алдагы утырышын оештыру мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Ул 7-10 июньдә Түбән Новгородта узачак.

май, 2021 ел
җомга

Бүген Иркутск өлкәсе Закон чыгару Җыены аппараты хезмәткәрләре  Татарстан Дәүләт Советында  булдылар. Кунаклар парламент үзәген һәм парламентаризм музеен карадылар, Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина һәм Дәүләт Советы аппаратының структур бүлекчәләре җитәкчеләре белән очраштылар, берничә мәсьәлә буенча тәҗрибә алмаштылар.

декабрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советында муниципаль районнар җитәкчеләренең яңа сайланган урынбасарлары өчен семинар булды. Республика парламентының җирле үзидарә органнары белән җирле проблемаларны чишү юнәлешендә хезмәттәшлеге турында Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина, Дәүләт корылышы һәм җирле үзидарә комитеты рәисе Альберт Хәбибуллин һәм Торак сәясәте һәм инфраструктур үсеш комитеты рәисе Александр Тыгин сөйләделәр.

декабрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советының Кече залында Дәүләт Советы депутатлары һәм аларның ярдәмчеләре өчен  семинар уздырылды. Чараны Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина алып барды.