Яңалыклар

апрель, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Гражданнарның сәламәтлеген саклау өлкәсендәге аерым мәсьәләләрне җайга салу турында республика законына үзгәрешләр кертү хакында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде. Документ республика законнарын федераль законнарга туры китерү максатларында эшләнгән.

Бүген Дәүләт Советы утырышында депутатлар ТР Иҗтимагый палатасының "ТРда 2021 елда гражданлык җәмгыяте институтларының торышы һәм үсеше турында" докладын тыңладылар. Аны палата рәисе Зилә Вәлиева тәкъдим итте.

Бүген бала хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен яклау буенча аерым чаралар турында республика закон проекты беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде. Документ Дәүләт Советы депутатлары Светлана Захарова, Светлана Вострикова һәм Алсу Нәбиева тарафыннан кертелгән.

«Автомобиль юллары һәм юл эшчәнлеге турында» Татарстан Республикасы законы проекты республика законнарын федераль законнарга туры китерү максатларында эшләнде. Документны Торак сәясәте һәм инфраструктура үсеше комитеты рәисе Александр Тыгин тәкъдим итте.

Татарстан Республикасы Президентының мәдәният, сәламәтлек саклау, мәгариф, социаль хезмәт күрсәтү өлкәсендәге оешмалар тарафыннан хезмәт күрсәтү сыйфатын бәйсез бәяләү нәтиҗәләре турында мәҗбүри хисабы 2021 ел нәтиҗәләре буенча Дәүләт Советы утырышында каралды. Хисапны Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева тәкъдим итте.

Бүген Дәүләт Советы утырышында депутатлар җәмәгать судьяларын сайлау мәсьәләсен карадылар. Республиканың Югары суды тарафыннан тәкъдим ителгән һәм профиль комитеты тарафыннан хупланган судьялар бертавыштан сайланды.

Бүген сәгать унда алтынчы чакырылыш Дәүләт Советының утыз беренче утырышы ачылды.