Яңалыклар

сентябрь, 2023 ел
җомга

Бүген Дәүләт Советы депутатлары, «Мәрхәмәт – Милосердие» берләшмәсе әгъзалары профильле министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре катнашында түгәрәк өстәл утырышында гомуми белем бирү мәктәпләрендә белем бирү һәм тәрбияләү мәсьәләләре буенча фикер алыштылар.

август, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген «Бердәм Россия» партиясенең төбәк иҗтимагый кабул итү бүлмәсендә узган түгәрәк өстәл утырышында альтернатив белем бирү мөмкинлекләре һәм перспективалары каралды. Фикер алышуларда Дәүләт Советының «Мәрхәмәт – Милосердие» берләшмәсе депутатлары Алсу Нәбиева, Ләлә Кудерметова, Рузилә Тимергалиева, Рима Мөхәммәтшина, шулай ук профильле министрлыклар һәм ведомстволар, мәгариф учреждениеләре вәкилләре, ТР муниципаль берәмлекләренең хатын-кыз депутатлары катнашты.

июль, 2023 ел
җомга

Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне алдыннан «Мәрхәмәт – Милосердие» парламент берләшмәсе депутатлары инициативасы белән «Бердәм Россия» партиясенең региональ иҗтимагый кабул итү бүлмәсе белән берлектә «Гаилә һәм гаилә кыйммәтләре институтын ныгытуда халык традицияләренең роле» дигән темага туры эфир узды. Республиканың профильле министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре, республика муниципаль берәмлекләренең хатын-кыз депутатлары катнашкан әлеге чара «Бердәм социаль инициативалар» проектын гамәлгә ашыру кысаларында узды.

сентябрь, 2022 ел
сишәмбе

Бүген Яшел Үзән муниципаль районында "Васильевский" шифаханәсендә ТР Дәүләт Советының хатын-кыз депутатлар берләшмәсенең "Мәрхәмәт-Милосердие" күчмә утырышы булды. Анда парламентарийлар хатын-кызлар өчен дистанцион эш режимын куллану, аларга куркынычсыз эш шартларын тәэмин итү һәм хезмәтне саклау мәсьәләләре буенча фикер алыштылар.

июнь, 2022 ел
чәршәмбе

«Мәрхәмәт–Милосердие» депутатлар берләшмәсенең Иннополис шәһәре технопаркында узган күчмә утырышында социаль өлкәдә цифрлаштыру мәсьәләләре хакында фикер алыштылар. Утырыш Казан шәһәре Думасы хатын-кыз депутатлары, профильле министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре катнашында узды.

июнь, 2022 ел

«Мәрхәмәт-Милосердие» депутат берләшмәсе әгъзалары Сабантуйда катнаштылар.

май, 2022 ел
сишәмбе

Бүген «Бердәм Россия» партиясенең төбәк иҗтимагый кабул итү бүлмәсендә «Мәрхәмәт – Милосердие» депутатлар берләшмәсе әгъзалары балаларның җәйге ялын һәм мәшгульлеген оештыру мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Утырышның турыдан-туры трансляциясе социаль челтәрләрдә оештырылды. Утырышта республиканың профильле министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре катнашты.

апрель, 2022 ел
чәршәмбе

Бүген Дәүләт Советында “Мәрхәмәт” депутатлар берләшмәсе утырышында "Сугыш хатын-кыз йөзле була алмый" социаль-гуманитар проектының икенче этабына йомгак ясалды һәм “Татарстан Республикасының атказанган хатын-кызлары” региональ проектын башлау турында карар кабул ителде. Утырыш эшендә РФ Дәүләт Думасы депутаты Татьяна Ларионова, ТР Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина, Дәүләт Советы депутатлары, республика муниципаль районнарының һәм шәһәр округларының хатын-кызлар берләшмәләре җитәкчеләре, кайбер министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре катнашты.