Яңалыклар

шимбә

Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин парламент депутатлары исеменнән һәм шәхсән Мәскәү өлкәсендәге "Крокус Сити Холл" концерт залында булган фаҗигале вакыйгалар уңаеннан кайгы уртаклашты.

җомга

Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Беларусь һәм Үзбәкстан профсоюз берләшмәләре делегациясе әгъзалары белән очрашты. Очрашу бүген республика парламентында узды.

пәнҗешәмбе

Бүген Россия Эчке эшләр министрлыгының Казан юридик институтында югары уку йорты оешуга 50 ел тулуга багышланган тантаналы чара узды. Педагогларны һәм ветераннарны, курсантларны һәм югары уку йортын тәмамлаучыларны ярты гасырлык юбилей белән Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин котлады.

чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Волейбол федерациясе президиумының Казан шәһәренең «Санкт-Петербург» Волейбол үзәгендә узган киңәйтелгән утырышында спорт өлкәсенә ел йомгаклары ясалды. Федерация әгъзалары шулай ук республиканың волейбол хәрәкәтен алга таба үстерү планнары турында фикер алыштылар. Утырышны Дәүләт Советы Рәисе, республика Волейбол федерациясе президенты Фәрит Мөхәммәтшин үткәрде.

сишәмбе

Бүген Дәүләт Советы Рәисе, «Бердәм Россия» партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Секретаре Фәрит Мөхәммәтшин партия Рәисе Дмитрий Медведевның төбәк җәмәгать кабул итү бүлмәсендә гражданнарны кабул итте.

Бүген «Бердәм Россия» партиясе Генераль советы Президиумы утырышында Россия Федерациясе Президентын сайлауга йомгак ясалды. Видеоэлемтә режимында узган утырышта Дәүләт Советы Рәисе, партиянең Татарстан төбәк бүлеге Секретаре Фәрит Мөхәммәтшин катнашты. Моннан тыш, утырышта Бөтенроссия граждан инициативалары конкурсында җиңүчеләрне игълан иттеләр һәм мәгариф оешмалары музейлары бәйгесен үткәрү турында сөйләделәр.

якшәмбе

Бүген Казанда «Ак Барс Арена» стадионы янындагы мәйданчыкта «Май чабу – 2024»  Славян мәдәнияте бәйрәме узды. Төрле милләт вәкилләрен җыйган бәйрәм кунакларын һәм катнашучыларны Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан халыклары Ассамблеясе рәисе Фәрит Мөхәммәтшин сәламләде. Парламент башлыгы бәйрәмгә тормыш иптәше белән килгән иде.

шимбә

Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан халыклары Ассамблеясе Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Казан шәһәренең «Мәскәү» мәдәният үзәгендә урнашкан 165 нче сайлау участогы эше белән танышты. Парламент башлыгы сайлау комиссиясе әгъзалары белән аралашты, шулай ук «Россия халыклары ашлары» акциясен ачуда катнашты. Бүген әлеге сайлау участогына Россия Президенты сайлауларында тавыш бирергә килгән барлык татарстанлылар илебез халыкларының милли ризыкларын татып карый алды. Акцияне Татарстан халыклары Ассамблеясе оештырды.

җомга

Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Россия Федерациясе Президентын сайлауда тавыш бирде. Казан шәһәренең Вахитов районында урнашкан Советлар Союзы Герое А.С. Умеркин  исемендәге 116 нчы лицей базасында оештырылган 43 нче сайлау участогына парламент башлыгы тормыш иптәше белән килде.

пәнҗешәмбе

Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Нина Шиминага республика парламенты депутаты таныклыгын һәм күкрәк билгесен тапшырды.