Яңалыклар

июнь, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советында парламентның илле дүртенче утырышы кысаларында "Язылу бүләк ит" хәйрия акциясе оештырылды.  Депутатлар 2024 елның икенче яртыеллыгына республиканың социаль учреждениеләре өчен газета һәм журналларга язылдылар.

чәршәмбе

Бөек Ватан сугышы ветераннары Валентин Лысак һәм Таһир Мурзин бүген Җиңү көне уңаеннан котлаулар кабул иттеләр. Дәүләт Советы Рәисе, «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Секретаре Фәрит Мөхәммәтшин аларга видеоэлемтә аша шалтыратты.

сишәмбе

Бүген, Җиңү көне алдыннан, милли-мәдәни берләшмәләр, Татарстан Халыклары ассамблеясы, республиканың күпмилләтле яшьләре вәкилләре Казанның Җиңү мемориаль паркында Мәңгелек утка чәчәкләр салдылар. Тантаналы чарада Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан халыклары ассамблеясе рәисе Фәрит Мөхәммәтшин катнашты.

дүшәмбе

Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин «Минем Герой - минем гаилә» акциясенә кушылды һәм «Татар-Информ» мәгълүмат агентлыгына әтисе турында сөйләде.

пәнҗешәмбе

Бүген Казан Кремлендә 2023-2024 елгы волейбол сезоны буенча Россия чемпионнарын  – «Зенит - Казан» ирләр волейбол клубын һәм «Динамо - Ак Барс» хатын - кызлар волейбол командасын хөрмәтләделәр. Тантанада Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан Республикасы Волейбол федерациясе президенты Фәрит Мөхәммәтшин, Татарстан Премьер-министры Алексей Песошин, Татарстан Республикасы Рәисе администрациясе җитәкчесе, «Динамо» оешмасы рәисе Әсгать Сәфәров катнашты.

чәршәмбе

Уважаемые татарстанцы! Примите искренние поздравления с Праздником Весны и Труда – светлым Первомаем!

сишәмбе

Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан Волейбол федерациясе президенты Фәрит Мөхәммәтшин «Зенит-Казан» ирләр волейбол командасын, тренерлар штабын һәм команда җитәкчеләрен Россия чемпионатында җиңүләре белән котлады. Бүген «Зенит-Казан» волейбол клубы Мәскәүнең «Динамо» командасын 3:1 исәбе белән җиңде һәм 12 нче тапкыр Россия чемпионы булды.

Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан Волейбол федерациясе президенты Фәрит Мөхәммәтшин тренерлар штабына һәм «Динамо - Ак Барс» хатын-кызлар волейбол командасы җитәкчеләренә Россия чемпионатында җиңү уңаеннан котлау телеграммалары җибәрде. Кичә "Динамо-Ак Барс" үз мәйданчыгында 2023-2024 елгы Россия чемпионатының финал сериясенең хәлиткеч бишенче матчында Калининград "Локомотив"ын 3:0 исәбе белән җиңде. Казан командасы тарихта җиденче тапкыр Россия чемпионы булды.

шимбә

Кадерле татарстанлылар! Хөрмәтле коллегалар – барлык дәрәҗәдәге вәкиллекле хакимият органнары депутатлары! Сезне чын күңелдән ел саен 27 апрельдә Россиядә билгеләп үтелә торган Россия парламентаризмы көне белән котлыйм.

җомга

Татарстан Дәүләт Советы Рәисе, Россия Закон чыгаручылар Советы Президиумы әгъзасы, халыкара хезмәттәшлек проблемалары буенча комиссия рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Россия Закон чыгаручылар советы һәм аның Президиумы эшендә катнашты. Әлеге чаралар бүген  Санкт-Петербургның Таврия сараенда узды. Традиция буенча, 27 апрельдә билгеләп үтелә торган Россия парламентаризмы көне алдыннан федераль һәм төбәк парламентарийлары белән Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин очраша.