Яңалыклар

Датасы буенча тикшерү
февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советы утырышында җирле үзидарә турында республика законына үзгәрешләр кертү турында закон проекты беренче укылышта кабул ителде. Республика законнарын федераль законнарга туры китерү максатыннан эшләнгән документ муниципалитетларның су объектларын рекреация максатларда куллану тәртибен раслау буенча вәкаләтләрен төгәлләштерә.

Тэги: илле беренче утырыш

Бүген Дәүләт Советы утырышында дәүләт граждан хезмәте турында республика законына һәм муниципаль хезмәт турында ТР Кодексына үзгәрешләр кертү турында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде.

Тэги: илле беренче утырыш

Бүген Дәүләт Советы утырышында Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкил Сәрия Сабурская 2023 елда Татарстан халкының хокукларын яклау эшчәнлеге турында доклад белән чыгыш ясады. Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең доклады, закон таләпләре буенча, парламентарийлар тарафыннан ел саен тыңлана.

Тэги: илле беренче утырыш

Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министры вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Алексей Соколов Дәүләт Советына 2023 елда полиция эшчәнлеге турында хисап белән чыгыш ясады.

Тэги: илле беренче утырыш

Бүген илле беренче утырышта җәмәгать судьяларын сайлау мәсьәләсе каралды. Дәүләт Советы ТР Югары суды тәкъдим иткән кандидатураларны хуплады һәм аларны җәмәгать судьялары итеп сайлады.

Тэги: илле беренче утырыш

Бүген Дәүләт Советы утырышында Дәүләт Советы депутаты Александр Тыгинның Татарстан Республикасы Дәүләт торак инспекциясе башлыгы итеп сайлануы сәбәпле вәкаләтләрен вакытыннан алда туктату турында карар кабул ителде.

Тэги: илле беренче утырыш

Бүген сәгать унда алтынчы чакырылыш Дәүләт Советының илле беренче утырышы ачылды.