Яңалыклар

июнь, 2020 ел
җомга

Парламентның11 июньдә узган унынчы утырышы кысаларында Дәүләт Советы депутаты Олег Коробченко Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсе һәм Татарстанда коронавирус инфекциясенә каршы көрәш буенча оператив штаб җитәкчелегенә республикада сәүдә объектларын этаплап ачу кирәклеге турында мөрәҗәгать итте.

июнь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Утырышта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева «2019 елда Татарстан Республикасында граждан җәмгыяте институтлары торышы һәм үсеше турында» чыгыш ясады.

Бүген Дәүләт Советы утырышында депутатлар Законлылык һәм хокук тәртибе комитеты тарафыннан кертелгән "Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил турында" ТР Законына үзгәрешләр кертү хакында" закон проектын кабул итте.

Бүген Дәүләт Советы "Татарстан Республикасы территориясендә алкоголь продукциясен ваклап сату вакытына, шартларына һәм урыннарына карата өстәмә чикләүләр һәм Татарстан Республикасының кайбер закон актларының үз көчләрен югалтуын тану турында" Татарстан Республикасы Законына үзгәрешләр кертү хакында" республика законы проектын карады. Актив фикер алышканнан соң закон проекты беренче укылышта кабул ителде.

Бүген депутатлар Сәламәтлек саклау өлкәсендә федераль күзәтчелек хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча территориаль органы мәгълүматын тыңладылар.

Дәүләт Советы Рәисе, Россия Конституциясенә төзәтмәләр кертү турында тәкъдимнәр әзерләү буенча эш төркеме әгъзасы Фәрит Мөхәммәтшин парламент депутатларын үз округларында 1 июльдә узачак  гомумроссия тавыш бирүен уздыру буенча аңлату эшләрен активлаштырырга чакырды.

Бүген парламентарийлар «Торак-коммуналь хуҗалыкны үзгәртеп коруга ярдәм фонды турында» Федераль законга үзгәрешләр кертү хакында» федераль закон проектын Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасына кертү буенча Татарстан Республикасы Дәүләт Советының закон чыгару инициативасын карадылар.

Бүген Дәүләт Советы утырышында парламентарийлар Хисап палатасының аудиторы Азат Вәлиевны башка эшкә күчү сәбәпле вазыйфасыннан азат иттеләр.

Дәүләт Советы депутатлары «Татарстан Республикасында опека һәм попечительлек органнары эшчәнлеген оештыру турында» ТР Законының 5 статьясына үзгәрешләр кертү хакында» закон кабул иттеләр.  Документ федераль законга туры китерү максатларында эшләнде.

Бүген Дәүләт Советы утырышында ике закон проекты беренче һәм өченче укылышта кабул ителде, алар белән республика Бюджет кодексына үзгәрешләр кертелә.