Яңалыклар

июнь, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советы утырышында депутатлар Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты рәисе Азат Хамаев керткән һәм республика законнарын федераль законнарга туры китерүгә юнәлдерелгән өч закон проектын карадылар.

май, 2024 ел
сишәмбе

Бүген Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты утырышында депутатлар республиканың ветеринария иминлеген хокукый камилләштерү мәсьәләләрен карадылар, «Татарстан Республикасында урманнардан файдалану турында» ТР Законына үзгәрешләр кертү турында фикер алыштылар, кайбер төбәк парламентларының федераль органнарга мөрәҗәгатьләрен килештерделәр.

ноябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советы утырышында гражданнарның гаражларга һәм алар урнашкан җир кишәрлекләренә хокуклар алуына бәйле аерым мәсьәләләрне җайга салу турында һәм Татарстан Республикасы Җир кодексының 3 статьясына үзгәрешләр кертү хакында закон проекты кабул ителде. Документ кадастр эшләрен башкару процессында хокук мөнәсәбәтләрен җайга салуга юнәлдерелгән.

Бүген Дәүләт Советы утырышында парламентарийлар тарафыннан Экология, табигый ресурслар һәм агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты тәкъдим иткән «Татарстан Республикасы Экология кодексына үзгәрешләр кертү турында» ТР законы проекты беренче укылышта каралды.

октябрь, 2023 ел
сишәмбе

Бүген Дәүләт Советында Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты утырышы узды, анда депутатлар 2024 елга, 2025 һәм 2026 еллар план чорына ТР бюджеты турында закон проектын, шулай ук гамәлдәге экологик һәм җир законнарына үзгәрешләр кертүне күздә тоткан республика һәм федераль закон проектларын тикшерделәр. Утырыш эшендә Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов катнашты.

сентябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советының кырык җиденче утырышында парламентарийлар Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитетының 2019 елның сентябреннән 2023 елның сентябренә кадәрге чордагы эше турындагы хисабын тыңладылар. Мәгълүматны профильле комитет җитәкчесе Азат Хамаев җиткерде.

сентябрь, 2022 ел
чәршәмбе

14 сентябрь көнне Әлмәттә Экология, табигатьне куллану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитетының күчмә утырышы булды, анда парламентарийлар Татнефть мисалында атмосфера һавасын, җирне, су объектларын саклау өлкәсендә экологик законнарны үтәү проблемалары турында сөйләштеләр. Утырышта Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов катнашты.

декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

Бүген Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты утырышы узды. Утырыш эшендә комитетның экспертлар советы әгъзалары  һәм Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов катнашты.

февраль, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты утырышында  «2013-2022 елларга кадәр Татарстан Республикасында авыл хуҗалыгын үстерү һәм авыл хуҗалыгы продукциясе, чимал һәм азык-төлек базарын җайга салу» дәүләт программасының 2019 елда һәм 2020 елның I кварталында үтәлеше  мәсьәләсе каралды. Шулай ук  депутатлар  аерым закон актларына үзгәрешләр кертү буенча фикер алыштылар һәм комитетның 2020 елга эш планын расладылар.

октябрь, 2019 ел
җомга

2020-2024 елларда Татарстанда ваклап сату әйләнеше темпы 101-102,5 процент булыр дип көтелә. Парламентның Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты утырышында Икътисад министры урынбасары Олег Пелевин шулай дип белдерде.