Яңалыклар

декабрь, 2023 ел
дүшәмбе

Бүген ТР Дәүләт Советының илленче утырышы алдыннан «Татарстан – Яңа гасыр» депутатлар төркеме җыелышы узды, анда парламентарийлар 2023 елда депутатлар төркеме эшенә йомгак ясадылар, шулай ук 2024 елга эш планы проектын расладылар.

ноябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советында «Татарстан – Яңа гасыр» депутатлар төркеме җыелышы узды, анда парламентарийлар киләсе 2024 елга эш планы турында фикер алыштылар. Утырышны «ТНВ» депутатлар төркеме җитәкчесе Артур Габделҗанов үткәрде.

июль, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советында «Бердәм Россия» фракциясе һәм «Татарстан — Яңа гасыр» депутатлар төркеменең уртак утырышы узды, анда парламентарийлар партиянең җирле бүлекчәләренең төбәк җәмәгать кабул итү бүлмәсендә һәм җәмәгать кабул итү бүлмәләрендә алып барылган эшләр турында фикер алыштылар, шулай ук 2023 елның икенче яртыеллыгына Дәүләт Советы депутатлары тарафыннан гражданнарны кабул итү графигын расладылар. Моннан тыш, утырышта фракциянең быелның беренче яртыеллыгындагы эшенә йомгак ясалды.

сентябрь, 2022 ел
җомга

Бүген Дәүләт Советында «Татарстан - яңа гасыр» депутатлар төркеме җыелышы булды, анда парламентарийлар IV кварталга эш планы буенча фикер алыштылар.

июнь, 2022 ел
сишәмбе

Яшьләргә һөнәр сайларга ярдәм итү эше системалы рәвештә алып барылырга тиеш. Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшинның “ТНВ” депутатлар төркеме белән “Татарстан-яңа гасыр” республика иҗтимагый хәрәкәте югары советының уртак утырышында шулай дип белдерде.

июнь, 2022 ел
чәршәмбе

Бүген ТР Дәүләт Советында «Татарстан – Яңа гасыр» депутатлар төркеме утырышы узды, анда парламентарийлар агымдагы елның икенче яртыеллыгында эш планы буенча фикер алыштылар. Утырышны әлеге төркемнең җитәкчесе Артур Габделҗанов алып барды.

март, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советының егерменче утырышы алдыннан узган «Бердәм Россия» парламент фракциясенең һәм «Татарстан - яңа гасыр» депутат төркеменең уртак утырышында Татарстанда кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү мәсьәләләре каралды. Утырышны “Бердәм Россия” фракциясе җитәкчесе Юрий Камалтынов үткәрде.

февраль, 2021 ел
җомга

Бүген Дәүләт Советында “Татарстан Республикасында экологик, авыл һәм сәнәгать туризмын үстерү” дигән түгәрәк өстәл узды. Аны ТЯГ депутат төркеме һәм “Татарстан - яңа гасыр” иҗтимагый хәрәкәте оештырды.

февраль, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Бүген «Татарстан - Яңа гасыр» депутат төркеме җыелышы булды, анда парламентарийлар республикада сәнәгать туризмын оештыру мәсьәләләре буенча фикер алыштылар.

декабрь, 2020 ел
чәршәмбе

Бүген Дәүләт Советында «ТЯГ» депутат төркеме җыелышы булды, анда депутатлар 2021 елга эш планын, шулай ук «Бердәм Россия» партиясе рәисенең иҗтимагый төбәк кабул итү бүлмәсендә гражданнарны кабул итү графигын расладылар.