Яңалыклар

сентябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советы утырышында депутатлар Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең татарстан республикасы буенча идарәсе мәгълүматын тыңладылар.

Тэги: Алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы

Бүген Дәүләт Советы 2021 елга мәктәпкәчә, гомуми һәм өстәмә белем алуга хокукларны гамәлгә ашыруның дәүләт гарантияләрен финанс белән тәэмин итү нормативларын раслау турында ике закон проектын карады.

Тэги: Алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы

Бүген Дәүләт Советы ТР Конституция суды Рәисе урынбасарын сайлау мәсьәләсен карады. Бу вазыйфага  Татарстан Республикасы Конституция суды судьясы Эльмира Мостафина сайланды.

Тэги: Алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында Татарстанда пенсионерның яшәү минимумы күләмен пенсиягә федераль социаль өстәмә күләмен билгеләү өчен раслау турында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде. 2021 елда аның күләме элеккеге дәрәҗәдә калачак һәм 8 232 сум тәшкил итәчәк.

Тэги: Алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында салым салуның гадиләштерелгән системасын кулланучы салым түләүчеләр өчен дифференциацияләнгән салым ставкаларын билгеләү турында республика Законының 2 статьясына үзгәрешләр кертү хакында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде.

Тэги: Алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында беренче укылышта һәм тулаем 2021 елга Татарстан Республикасының хезмәт базары үзенчәлекләрен чагылдыра торган региональ коэффициентны билгеләү турында закон проекты кабул ителде. Парламентарийлар республиканың Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының 2021 елга хезмәт мигрантлары өчен керемгә салымны исәпләү өчен региональ коэффициентны раслау турындагы тәкъдимен хуплады.

Тэги: Алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы

Татарстан Конституция суды составы яртылаш яңартылды. Бүген Дәүләт Советы утырышында Конституция суды судьялары итеп Гүзәл Удачина (2010 елдан 2020 елга кадәр - Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил), Марат Хәйруллин (Татарстан Республикасы Югары суды рәисенең отставкадагы урынбасары) һәм Фәнис Мусин (Казанның Вахитов район судының отставкадагы рәисе) сайланды.

Тэги: Алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы

«Милли ата-аналар комитеты» төбәкара иҗтимагый хәрәкәте рәисе Ирина Волынец Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил итеп билгеләнде. Бүген Дәүләт Советы утырышында шундый карар кабул ителде. 74 депутат аның кандидатурасы өчен тавыш бирде, 6 - каршы, 4 - тыелып калды.

Тэги: Алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы

Бүген  сәгать уникедә алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советының унбишенче утырышы үз эшен башлады.