Яңалыклар

Датасы буенча тикшерү
сентябрь, 2024 ел
җомга

Бүген Дәүләт Советы утырышында Телерадиотапшырулар буенча федераль конкурс комиссиясендә Дәүләт Советы вәкилен билгеләү мәсьәләсе каралды. Кандидатураны Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин тәкъдим итте.

Тэги: Җиденче чакырылыш Дәүләт Советының беренче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында парламентта даими профессиональ нигездә эшләү өчен депутатлар сайлау мәсьәләсе каралды. Сайлау өчен кандидатураларны Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин тәкъдим итте.

Тэги: Җиденче чакырылыш Дәүләт Советының беренче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында өч парламент комиссиясе төзелде, аларның составы расланды һәм җитәкчеләр сайланды.

Тэги: Җиденче чакырылыш Дәүләт Советының беренче утырышы

Җиденче чакырылыш Дәүләт Советы составында сигез профильле комитет эшләячәк. Бүген яңа чакырылыш парламентының беренче утырышында шундый карар кабул ителде. Моннан тыш, утырышта комитет рәисләре сайланды.

Тэги: Җиденче чакырылыш Дәүләт Советының беренче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында җиденче чакырылыш Дәүләт Советы Президиумы әгъзалары сайланды. Президиум составына 13 депутат керде.

Тэги: Җиденче чакырылыш Дәүләт Советының беренче утырышы

Җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе итеп Фәрит Мөхәммәтшин сайланды. Фәрит Мөхәммәтшин кандидатурасын 85 депутат хуплады.

Тэги: Җиденче чакырылыш Дәүләт Советының беренче утырышы

Бүген парламент утырышында Татарстанның Үзәк сайлау комиссиясе рәисе Андрей Кондратьев җиденче чакырылыш Дәүләт Советына депутатлар сайлау нәтиҗәләре турында чыгыш ясады.

Тэги: Җиденче чакырылыш Дәүләт Советының беренче утырышы

Бүген иртәнге сәгать унда парламентның утырышлар залында җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының беренче утырышы ачылды. Утырышның көн тәртибенә, җиденче чакырылыш Дәүләт Советы депутатлары вәкилләре Киңәшмәсе карары нигезендә, 17 мәсьәлә кертелгән, нигездә алар барысы да оештыру характерында.