Яңалыклар

май, 2024 ел
җомга

Бүген Дәүләт Советында Социаль сәясәт комитеты утырышы узды, анда депутатлар балаларның һәм яшьләрнең җәйге ялын оештыру мәсьәләләре турында фикер алыштылар, шулай ук 2023 елда Татарстан Республикасы Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды бюджеты үтәлеше, яшьләр сәясәте һәм гражданнарның сәламәтлеген саклау өлкәсендәге аерым мәсьәләләрне җайга салу турындагы республика законнарына үзгәрешләр кертү турындагы закон проектларын карадылар, РФ төбәкләренең Федераль хөкүмәткә кайбер закон чыгару органнарының мөрәҗәгатьләрен хупладылар.

март, 2024 ел
дүшәмбе

Социаль сәясәт комитеты рәисе Светлана Захарова Түбән Новгород өлкәсе Закон чыгару Җыелышының Социаль мәсьәләләр комитеты рәисе Наталья Смотракова белән очрашты. Республика парламентында узган очрашуда күп балалы гаиләләргә ярдәм итү буенча социаль сәясәтне гамәлгә ашыру, шулай ук дуаль белем бирүне оештыру мәсьәләләре тикшерелде.

март, 2024 ел
чәршәмбе

Бүген Социаль сәясәт комитеты утырышы узды, анда депутатлар Татарстанда Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил эшчәнлеге нәтиҗәләре һәм 2023 елда баланың хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен үтәү турында мәгълүмат тыңладылар. Комитет утырышында Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Юрий Камалтынов катнашты.

сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген «Ватанны саклаучылар» дәүләт фондының Татарстан Республикасы буенча филиалы эшчәнлеген оештыру мәсьәләләре буенча Фондның төбәк бүлеге мәйданчыгында узган Социаль сәясәт комитетының күчмә утырышында фикер алыштылар. Моннан тыш, парламентарийлар республиканың Гаилә кодексына үзгәрешләр кертү турындагы закон проектын карадылар. Утырыш эшендә Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Юрий Камалтынов һәм Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина катнашты.

сентябрь, 2022 ел
чәршәмбе

ТР Дәүләт Советының Социаль сәясәт комитетының бүгенге утырышында балигъ булмаганнарга аерым товарлар сату буенча чикләүләр билгеләүче закон проекты каралды.

сентябрь, 2022 ел
сишәмбе

Бүген Дәүләт Советында Социаль сәясәт комитеты каршындагы Эксперт советы утырышы узды, анда профильле комитетка кергән мәсьәләләр һәм закон проектлары каралды. Утырышны Экспертлар советы рәисе Маргарита Максимова үткәрде.

июнь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Социаль сәясәт комитетының Балалар республика клиник хастаханәсендә узган күчмә утырышында депутатлар онкогематология авырулары булган балаларга медицина ярдәме күрсәтү мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Утырыш эшендә ТР Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина, «Мәрхәмәт-Милосердие» хатын-кыз депутатлар берләшмәсе җитәкчесе Алсу Нәбиева һәм комитет каршындагы Экспертлар советы әгъзалары катнашты.

май, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Дәүләт Советында Социаль сәясәт комитеты утырышы узды, анда депутатлар балаларның җәйге ялын оештыру, Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды бюджеты үтәлеше мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, шулай ук физик культура һәм спорт турында республика законнарына үзгәрешләр кертү һәм халыкка адреслы социаль ярдәм күрсәтү турындагы канунны карадылар.

декабрь, 2020 ел
җомга

Татарстанда 40 меңгә якын күп балалы гаилә исәпләнә, аларда 120 меңнән артык бала тәрбияләнә. "Татарстан Республикасында халыкка адреслы социаль ярдәм күрсәтү турында" канунының күп балалы гаиләләргә социаль ярдәм күрсәтү өлешендә ничек тормышка ашырылуы турында Социаль сәясәт комитетының бүгенге утырышында сүз барды.

июнь, 2020 ел
чәршәмбе

Бүген Социаль сәясәт комитеты утырышы булды, анда Татарстанда балаларның һәм яшьләрнең җәйге ялын оештыру төп мәсьәлә буларак каралды. Утырыш эшендә ТР Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Юрий Камалтынов, ТР Премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева, РФ Федераль Җыены Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павлова, республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре катнашты.