Яңалыклар

февраль, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Министрлар Кабинеты тарафыннан кертелгән халыкка адреслы социаль ярдәм күрсәтү турында республика законына үзгәрешләр кертү хакында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем алганда кабул ителде. Документны республиканың хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова тәкъдим итте.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Бүген Дәүләт Советы утырышында «Татарстан Республикасында гражданнарга түләүсез юридик ярдәм күрсәтү турында» Татарстан Республикасы Законына үзгәрешләр кертү хакында» закон проектын бертавыштан хупладылар. Доклад белән Татарстан юстиция министры Рөстәм Заһидуллин чыгыш ясады.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Татарстан парламентарийлары Дәүләт Советы утырышында авыл хуҗалыгы өчен билгеләнгән җирләрдә йортлар төзүгә кагылышлы закон проектын карады.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Бүген парламентарийлар җир кодексы турында республика законына үзгәрешләр кертү турында закон проектын  беренче укылышта һәм тулаем кабул итте. Документны Татарстан Республикасы Инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе урынбасары Игорь Сапунов тәкъдим итте.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Парламент депутатларына Стратегияне гамәлгә ашыру турында мәгълүматны Татарстан яшьләр эшләре министры Тимур Сөләйманов тәкъдим итте.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Дәүләт Советы Хисап палатасына 2022 елда халыкның мәшгульлегенә булышлык итү өлкәсенә (инвалидларны эшкә урнаштыруда оештыру чараларын да кертеп) һәм 2019-2021 елларда урта һөнәри белем бирү системасын үстерүгә бүлеп бирелгән бюджет акчаларыннан файдалануның нәтиҗәлелеге аудитын үткәрүне  йөкләде. Бу хакта бүген парламент утырышында билгеле булды.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Бүген Дәүләт Советы утырышында җирле үзидарә турында республика законына үзгәрешләр кертү хакында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде. Документ республика муниципаль берәмлекләрендә эшкуарлык һәм башка икътисадый эшчәнлек мәсьәләләренә кагылышлы муниципаль норматив хокукый актларга һәм аларның проектларына экспертиза уздыру (җайга салу йогынтысын бәяләү) мәсьәләләренә кагыла.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Дәүләт Советы депутатлары «Шәһәр төзелеше эшчәнлеге турында» республика законына үзгәрешләр кертү хакында» закон проектын беренче укылышта һәм тулаем кабул иттеләр. Закон проекты Торак сәясәте һәм инфраструктура үсеше комитеты рәисе Александр Тыгин тарафыннан тәкъдим ителде.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Бүген җир асты байлыкларыннан файдалану өлкәсендә аерым мәсьәләләрне җайга салу турында республика закон проекты Дәүләт Советы утырышында беренче укылышта һәм тулаем алганда кабул ителде. Документ Татарстан Республикасы Президентына кул куюга юнәлтелгән.

Тэги: егерме тугызынчы утырыш

Бүген Дәүләт Советы утырышында депутатларга «Кеше һәм граждан хокукларын һәм ирекләрен яклау турында» Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил доклады тәкъдим ителде. Парламентта  Вәкаләтле вәкил доклады,  республика законы нигезендә, ел саен тыңлана.