Яңалыклар

февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

2023 елда Татарстан Республикасында Дәүләт хезмәт инспекциясе эшчәнлеге турында мәгълүмат бүген Дәүләт Советы утырышында тәкъдим ителде. Әлеге мәсьәлә буенча доклад белән ведомство җитәкчесе Рөстәм Галәвов чыгыш ясады.

Бүген Дәүләт Советы утырышында халыкка адреслы социаль ярдәм күрсәтү һәм ятим балаларны һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балаларны торак урыннары белән тәэмин итү турындагы республика законнарына үзгәрешләр кертү турында закон проекты беренче укылышта кабул ителде.

Бүген Дәүләт Советы утырышында гражданнарга түләүсез юридик ярдәм күрсәтү турындагы республика законына үзгәрешләр кертү турында закон проекты беренче укылышта кабул ителде. Документ республика законнарын федераль законнарга туры китерүгә юнәлдерелгән.

Татарстан Республикасы Дәүләт Советының аерым комитетлары составындагы үзгәрешләр турында карар бүген Дәүләт Советы утырышында кабул ителде. Үзгәрешләр ике комитет составына кагыла.

Бүген Дәүләт Советы утырышында җирле үзидарә турында республика законына үзгәрешләр кертү турында закон проекты беренче укылышта кабул ителде. Республика законнарын федераль законнарга туры китерү максатыннан эшләнгән документ муниципалитетларның су объектларын рекреация максатларда куллану тәртибен раслау буенча вәкаләтләрен төгәлләштерә.

Тэги: илле беренче утырыш

Бүген Дәүләт Советы утырышында «Приоритет-2030» проекты кысаларында К(И)ФУны үстерү программасын гамәлгә ашыру һәм илнең иң эре югары уку йортының 2023 елда республиканың социаль-икътисадый үсешенә керткән өлеше турындагы хисап каралды.

Бүген Дәүләт Советы утырышында дәүләт граждан хезмәте турында республика законына һәм муниципаль хезмәт турында ТР Кодексына үзгәрешләр кертү турында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде.

Тэги: илле беренче утырыш

Бүген Дәүләт Советы утырышында Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкил Сәрия Сабурская 2023 елда Татарстан халкының хокукларын яклау эшчәнлеге турында доклад белән чыгыш ясады. Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең доклады, закон таләпләре буенча, парламентарийлар тарафыннан ел саен тыңлана.

Тэги: илле беренче утырыш

Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министры вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Алексей Соколов Дәүләт Советына 2023 елда полиция эшчәнлеге турында хисап белән чыгыш ясады.

Тэги: илле беренче утырыш

Бүген илле беренче утырышта җәмәгать судьяларын сайлау мәсьәләсе каралды. Дәүләт Советы ТР Югары суды тәкъдим иткән кандидатураларны хуплады һәм аларны җәмәгать судьялары итеп сайлады.