Яңалыклар

Датасы буенча тикшерү
сентябрь, 2024 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт Советы гамәлгә куючыларының берсе булган «Ватаным Татарстан» газетасының баш мөхәррире итеп Илназ Фазуллин билгеләнде. Мондый карар бүген парламент депутатлары тарафыннан кабул ителде.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында Татарстан Республикасында җир асты байлыкларыннан файдалану өлкәсендәге аерым мәсьәләләрне җайга салу турында республика законына үзгәрешләр кертү хакында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем кабул ителде. Закон проекты республика законнарын федераль законнарга туры китерү максатыннан эшләнгән.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында шәһәр төзелеше эшчәнлеге өлкәсендә республика дәүләт хакимияте органнары һәм җирле үзидарә органнары арасында вәкаләтләрне яңадан бүлүне кичектерүне күздә тоткан закон проекты кабул ителде. Канун Татарстанның иң эре ике шәһәре – Казан һәм Яр Чаллыга кагыла. Шул ук вакытта шәһәр төзелеше вәкаләтләрен тапшыру Казан өчен – 2 елга, Яр Чаллы өчен 1 елга кичектерелде.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында мәгълүмат системалары һәм мәгълүматлаштыру турында республика законына үзгәрешләр кертү хакында закон проекты беренче укылышта һәм тулаем  кабул ителде. Республика законнарын федераль законнарга туры китерү максатыннан эшләнгән закон проекты киберкуркынычсызлыкны тәэмин итүгә юнәлдерелгән.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

«Салым салуның гадиләштерелгән системасын кулланучы салым түләүчеләр өчен салым ставкаларын билгеләү турында " ТР Законының 2 статьясындагы 2 өлешенең үз көчен югалтуын тану турында закон проекты бүген Дәүләт Советы утырышында кабул ителде.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

Бүген Дәүләт Советының өченче утырышында «Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты статусы турында»Татарстан Республикасы Законына үзгәрешләр кертү турындагы мәсьәлә каралды. Закон проекты «Россия Федерациясеннән чыгу һәм Россия Федерациясенә керү тәртибе турында» Федераль законны гамәлгә ашыру максатларында әзерләнгән.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районының«Алабуга шәһәре» һәм «Бехтерево авылҗирлеге» муниципаль берәмлекләре чикләрен үзгәртүне күздә тоткан закон проекты беренчеһәм өченче укылышта кабул ителде.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында берьюлы өч укылышта кабул ителгән җирле үзидарә турындагы республика законына һәм муниципаль граждан хезмәте турындагы кодекска үзгәрешләр кертү турындагы закон проекты республика законнарында җирле үзидарә турындагы Федераль законнарга кертелгән үзгәрешләрне гамәлгә ашыруга юнәлдерелгән.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

Бүген Дәүләт Советы утырышында җирле үзидарә турында республика законының 15 һәм 17 статьяларына үзгәрешләр кертү хакында закон проекты беренче һәм өченче укылышта кабул ителде. Закон проекты җирле үзидарә органнары вәкаләтләрен төгәлләштерә.

Тэги: җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының өченче утырышы

Дәүләт Советының өченче утырышында 2025 елга, 2026 һәм 2027 елларның план чорына мәктәпкәчә, гомуми һәм өстәмә белем алуга хокукларны гамәлгә ашыруның дәүләт гарантияләрен финанслар белән тәэмин итү нормативларын раслау турында закон проектлары беренче укылышта кабул ителде.